قسمت یازدهم - ابزارهای برش (بخش چهارم)

آموزش گام به گام فتوشاپ (مقدماتی)

قسمت یازدهم - ابزارهای برش (بخش چهارم)

ابزار Slice Sellect Tool:
این بخش مکمل و ابزاری مرتبط با ابزار Slice است. با این ابزار می‌توانیم بخش های دیگر تصویر که با ابزار قبلی ایجاد کرده بودیم را به حالت انتخاب (رنگ زرد) در بیاوریم تا روی آنها تغییرات دلخواه را انجام دهیم.
1. Promote: اگر بخش را انتخاب و روی این گزینه کلیک کنید آن بخش هم جزء بخش اصلی محسوب می شود.
2. Divide: برای کوچکتر کردن هر قسمت از این دکمه استفاده می کنیم. یا اینکه روی بخش مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Divide Slice را انتخاب می کنیم. در پنجره باز شده یکی از کادرهای برش افقی (Divide Horizontally Into ) یا برش عمودی (Divide Vertically Into ) را انتخاب کنید. تعداد برش مورد نظر را در کادر وارد کرده و کلید ok را بزنید. آن بخش به تعدادی که می خواهید تقسیم خواهد شد.
3. بعد از اینکه از Divide استفاده کنید این گزینه ها فعال می شود و می توانید موقعیت بخش ها را معین کنید.
4. Hide Auto Slice: در بخش قبلی گفتم که ابزار قسمت درگ شده را بعنوان قسمت اصلی می‌شناسد و بقیه تصاویر هم به قسمتهایی کوچک تقسیم می‌شوند. با زدن این گزینه آن بخش مخفی می شوند و فقط بخش اصلی نمایش داده می شود.
5. Slice Option: در حالتی که بخش مورد نظر در حالت لنتخاب است این گزینه را انتخاب و یا روی آن کلیک راست کرده گزینه Edit Slice Option را انتخاب کنید(با دابل کلیک روی بخش هم این پنجره باز می شود).
در کادر Slice Type، اگر گزینه No Image انتخاب شود، کادری برای ورود متن نمایش داده می شود. که می توانید متن دلخواهتان را وارد کنید. این متن در زمان نمایش تصویر در مرورگر نمایش داده می شود.
اما اگر گزینه Image انتخاب باشد، می توانید در قسمت URL، آدرس وب سایتی را برای لینک به آن وارد کنید. در کادر Message Text متنی را که می خواهید در نوار وضعیت مرورگر هنگام حرکت موس روی آن برش نمایش داده شود را وارد کنید. در قسمت Alt Tag، متنی که می خواهید با حرکت موس بر روی برش به شکل پیغام در محل کرسر ظاهر شود را وارد کنید.

Slice Sellect Tool


ارسال نظر